Užijte si těhotenství s láskou a naplno!

 

Těhotenství, kdy pod srdcem nosíme malého človíčka, je jedno z nejkrásnějších období v životě každé ženy. Když po devíti měsících poprvé spatříme naše miminko, jen stěží uvěříme tomu, že to uteklo tak rychle. Vždyť nedávno se ukázalo na těhotenském testu a najednou spokojeně podřimuje v našem náručí. I když je těhotenství z jedné strany hezké, přeci jen z vlastních zkušeností víme, že často nebývá procházkou růžovou zahradou. O to víc bychom se měli snažit dopřát si každý den dostatečný příliv radosti a naučit se sama sebe rozmazlovat. Poradíme vám, jak na to.

Bojujeme s nevolnostmi, na různé pachy bychom si nejraději pořídili kolíčky na nos, kvůli častému chození na záchod bychom uvítali příruční toaletu na kolečkách, a aby toho nebylo málo, jsme unavené natolik, že bychom na povel usnuli snad i ve stoje :-) K tomu se přičítá nervozita ze všech kontrol a také z okamžiku, na který se sice moc těšíme, přesto v nás probouzí obvyklé obavy. Zapomenout nesmíme ani na své starostlivé příbuzné, kteří to sice s péčí o nás myslí dobře, ale jejich přehnaná pozornost na naší náladě zrovna nepřidá. Je čas přeladit se na pohodovější stanici

Občas bychom proto potřebovali od toho všeho odvést myšlenky a užívat si krásu těhotenství v tom pravém slova smyslu. Zkrátka se naladit se na jinou rádiovou stanici, která bude hrát v našem těhotenském období tóny plné klidu a pohody. K tomu, aby tomu tak bylo, v podstatě stačí jen málo. Nešetřit radostí a hledat rozmanité možnosti, jak se proměnit ve spokojenou maminku, která si těhotenství užije se vším všudy. Prohlédněte si pár inspirujících tipů!Rozmazlujte se od hlavy až k patě

Určitě moc dobře znáte ten blažený pocit, když se necháte hýčkat příjemnými procedurami. Všechny starosti rázem odplují pryč a vy máte pocit, že něco takového byste si nechala líbit klidně i hodiny. Dopřejte si přesně tohle i v těhotenství! Užívejte si rozmazlování během těhotenské masáže, nechte kadeřníka, aby vám vykouzlil nádherný účes, skočte na manikúru, kde vám odbornice promění nehty k nepoznání nebo třeba navštivte cvičení pro těhotné, kde můžete najít nové kamarádky. Ostatně říká se, že v těhotenství bychom měli jíst za dva a v případě rozmazlování to rozhodně platí dvojnásob :-) Proč se nechat rozmazlovat?

Není žádným tajemstvím, že miminko v bříšku dokáže vnímat emoce své maminky. Když budete spokojená vy, bude to samé pociťovat i vaše miminko :-) A o to tu jde především. Nehledě na to, že pokaždé, když pro sebe uděláte něco hezkého, zvednete otáčkoměr svého sebevědomí. Najednou budete mnohem víc vnímat krásu svého těhotenství a začnete si naplno užívat každý den. Mimo jiné vám také prospěje být v příjemné společnosti, která vás zaplaví svou pozitivní energií. Přenechte svou práci druhým

Dnes a denně se vaši příbuzní ptají, jestli nepotřebujete s něčím pomoct. Občas je to milé, ovšem někdy se vám z toho začnou ježit i vlasy na hlavě. Proč ale velkorysé nabídky nakonec nevyužít. Svůj volný čas můžete strávit mnohem lépe, než namáhavým úklidem a k tomu všemu mít pohádkově uklizený byt. Nakonec organizování a delegování všech věcí kromě odpočinku prospěje vám i vašim příbuzným :-)Proč nechat práci na druhé?

Těhotenství je výjimečné období. Stejně tak jej vnímají i vaši příbuzní, kteří mají potřebu vám pomáhat. Jednou ale přijde chvíle, kdy jejich přehnaný zájem utichne. Se spoustou věcí se budete muset poprat sama a možná nejedenkrát si budete přát, aby vám svou pomoc znovu nabídli. Nebojte se proto využít jejich pomoci a místo domácích prací si dopřejte bohatý odpočinek. Ve chvíli, kdy se vše bude točit kolem miminka a domácnosti, na to nebude zbývat čas. Budete ráda, když po dlouhém uspávání miminko usne a vy budete mít pár hodinek na to, než se ozve váš hlasitý budíček :-)

Dopřejte svým chuťovým buňkám gurmánský zážitek

Různé a hlavně velké chutě jsou v těhotenství naprosto běžné. A k tomu takové ty zajímavé kombinace, nad kterými ostatní nevěřícně kroutí hlavou :-) Udělejte svým chuťovým buňkám radost a uspořádejte pro ně gastronomický zážitek. Vyzkoušejte nová jídla, navštěvujte zajímavé restaurace a pochutnejte si přesně na tom, na co máte chuť. 


Proč poslechnout své chutě?

Jíst se má za dva. Pravdivá věta, která je neodmyslitelně spojená s těhotenstvím, má zkrátka něco do sebe. Během těhotenství již neživíte pouze sebe, ale také své miminko, které všechny důležité živiny ke svému vývoji nutně potřebuje. Pokud se vám ohlásí nějaké chutě, je to signál k tomu, že jim máte vyhovět. Obvykle platí, že samo tělo si řekne, co v danou chvíli potřebuje. S radostí ho proto poslechněte :-) Pokud se obáváte, že si tímto způsobem shazování kil po porodu pořádně zavaříte, nemějte obavy. Jakmile začnete běhat kolem miminka, půjde hubnutí naprosto samo :-)

Oddávejte se oblíbenému nakupování

Vášní každé ženy je nakupování. Vůně nových věcí, spokojený pocit při nákupu a srdce, které se tetelí radostí, protože jsme si koupili přesně to, co se nám líbilo, je prostě k nezaplacení. Rezervujte si proto během svého těhotenství dny nakupování, které si užijte se vší parádou. Pořiďte si stylové oblečení, nový parfém, působivý šperk, hezkou kosmetiku, zkrátka cokoli, co vás v danou chvíli udělá šťastnou.Proč se pustit do nakupování?

Úžasné endorfiny, které zaplaví vaše tělo pocitem radosti. To je přesně to, co v těhotenství potřebujete. A čím víc jich bude, tím lépe pro vás i vaše miminko. Šikovné hormony však nejsou jen spouštěčem štěstí, ale také receptem na to, jak zahnat nepříjemné myšlenky a problémy. Jednoduše je můžeme označit za přírodní lékaře, které si můžete dopřát právě tím, že si užijete kouzlo nakupování.Nebojte se krásně se obléknout

Spolu s těhotenstvím se výrazně mění naše postava. Ruku na srdce, je to mnohem složitější, než když jsme byli netěhotné. Chceme se stále líbit, ale najednou potřebujeme více pohodlí, než kdykoli předtím. To nic ale nemění na tom, že i v těhotenství nám to může ohromně slušet. Raději proto zapomeňte na vytahané oblečení, které působí, jako pytel od brambor a zakažte si půjčování oblečení od partnera :-) Vsaďte na těhotenské oblečení, které je navržené tak, abyste se v něm cítila pohodlně, sebejistě a moderně v průběhu celého těhotenství. Těhotenství, které právě teď prožíváte, trvá jen jednou. Proto si ho užijte podle svých představ a oblékněte se přesně do toho, v čem se budete cítit nejlépe. Zasloužíte si to.Proč se hezky oblékat?

Těhotenství je období, které s sebou nese spoustu změn. A není nejmenší důvod, proč bychom kvůli změnám postavy měli nosit něco, v čem se ani ve skutečnosti necítíme dobře. Nám jde právě o to, abychom se cítili dobře. Po všech stránkách. Nekažte si proto náladu oblečením, které nosíte jen pro to, že musíte. Investujte i do sebe a oslavte slavnostní příležitost v podobě těhotenství tím, že ho hezkým způsobem podtrhnete. Najděte si oblečení, ve kterém vás každý den bude bavit. Většinu těhotenského oblečení navíc unosíte i po porodu, proto se nemusíte bát, že se jedná o kousky pro přechodné období, které posléze skončí na hlubokém dně vašeho šatníku :-) Nabijte baterky vydatným spánkem

Abychom se cítili dobře a zvládali všechno, co nám těhotenství nachystalo, je na místě vyčlenit si dostatečný čas na spánek. Odpočaté vám všechno půjde lépe. Pokud se ráno probudíte s chutí si pořádně přispat, udělejte to! Pokud vám v poklidném spánku brání vysoký stupeň těhotenství, můžete vyzkoušet speciální polohy nebo třeba šikovné polštáře, se kterými se i tak proměníte ve velkého spáče :-)Proč se vyspat do růžova?

Spánkem získáváme sílu. Pokud se dobře vyspíme, cítíme se svěží, skvěle odpočaté a máme chuť podnikat spoustu věcí. Navíc nebude to trvat dlouho, a jakmile přijde na svět miminko, budete prahnout po spánku jako po vodě uprostřed pouště :-) Dokud vám to situace umožní, spánku se nebraňte. Když si ho dopřejete dostatek, bude nadšené i vaše miminko :-) P.S. Aspoň ho maminka nebude delší dobu rušit činnostmi a pravidelným pohupováním ;-)

Těhotenství je jedinečné období, které ve své podstatě trvá jen krátce. Je to období plné změn a nových věcí. Přesto je krásné. Za chvíli ale vše uteče a to výjimečné devítiměsíční období skončí. Už ho nikdy nevrátíme zpět, neprožijeme znovu,? Stane se naší vzpomínkou a dá se říct, že záleží hlavně na nás, jaká ta vzpomínka bude. Měli bychom se proto snažit prožít ho ve znamení pohody, radosti a lásky. Myslet bychom měli také právě na sebe. 

Těhotenství je dar a také životní etapa, která v mnoha chvílích není jednoduchá. O to víc bychom si měli umět poděkovat za to, že v srdci nosíme malého človíčka a pečujeme o něj s láskou tím, že nezapomeneme také na sebe. Ostatně si to zasloužíme. Ve chvíli, kdy se miminko narodí, zákonitě začneme odsouvat sebe na druhou kolej, což zrovna není nejlepším řešením. Maminka je pro dítěte moc důležitá a ke svému správnému vývoji potřebuje právě její lásku, pohlazení, péči a všechno to, co maminku nikdy nenahradí. To, co se v těhotenství naučíte (tedy naučit se myslet i na sama na sebe), v mateřství, jako když najdete. Spokojená tak budete nejenom vy, vaše rodina, ale především váš malý uzlíček štěstí, kterému jste nachystali krásný pobyt ve vašem bříšku. 

 
Najdete nás také na: 
 
Navštivte profil pinnera MyTummy.cz na Pinterestu.