Screening v 1.trimestru těhotenství

...Screening je jeden z nejúžasnějších přístrojů, které dokáží svou vizualizací propojit  komunikaci mezi dítětem a rodiči. Jen si vzpomeňte, jaké to bylo a v jakém jsme očekávání, když se vysloví slovo: "SCREENING"? Tento úžasný nástroj, který nám ukáže naše miminko v bříšku a díky kterému vidíme tělíčko, postavu, pohyby...:-). 

Malý drobečci dokáží být velcí vtipálci již v bříšku, protože v okamžiku, který pro mnoho maminek a tatínků je nejdůležitější,  se dokáží schovat či otočit, ukázat nám třeba jen svou malou řitku - a tak maminky musí chodit po chodbách a čekat, jestli se dítě rozhodne otočit a ukázat.  Jiní zase jako největší extroverti a hrdinové na nás zamávají, ukážou palec nahoru, sedí a skákají v meditačním sedu,  a nebo si jen tak odpočívají. Vždy se jedná o nejúžasnější, nejpěknější, nejkreativnější a nejkrásnější dítě, které je celé po tátovi a nebo po mamince. :-) ...screening je prostě zázrak!

Konečně díky němu vidíme tohoto významného drobečka, kterého  nosíme přímo pod naším srdcem. Tento  krásným pohled na obrazovku je pro nás zároveň významným ujištěním o začátku nového života a o tom, že "ČEKÁME MIMINKO!". 

 

Novorozenecký screening slouží i jako pomocník, který dokáže, předejít možným rizikům. Je součást vyšetření a péče lékaře o těhotnou, díky němu je možné vyhodnotit a stanovit riziko vrozených vývojových vad.  Slouží v lékařství jako tzv. novorozenecký laboratorní screening, který spočívá v diognastice screenováných onemocnění. Více o screeningovém vyšetření se můžete dozvědět na stránkách naše porodnice 

O devítiměsíčním vývoji a názorné videoukázku vývoje si můžete zobrazit v našem článku: Jak se vaše miminko vyvíjí týden po týdnu

 

Najdete nás také na: 
 
Navštivte profil pinnera MyTummy.cz na Pinterestu.