RECENZE 3.díl | Letní vlasová kosmetika Solarich

Po dobu několika týdnů jsem zkoušela dohromady šest produktů. Trojice produktů je již za námi, proto se pojďme podívat na hodnocení zbývající kosmetiky.


Ochranný solární olej s mokrým efektem Solarich | MedaVita 150 ml

Na produkty pro mokrý efekt nejsem příliš zvyklá, o to víc mě lákal k vyzkoušení. Vůně je opět příjemná. Protože je produkt na bázi oleje, je zapotřebí to s jeho aplikací nepřehnat. Do délky vlasů a konečků jsem si lehce stříkla trochu spreje. Byla jsem překvapená, že na první dojem vypadaly, jako kdybych si konečky skutečně ponořila do vody (přírodně se zvlnily, jak je u mě zvykem). Efekt mokrých vlasů zvládly dokonale, olej a tím pádem hezké vlnky jako po koupání vydržely ve vlasech dlouhou dobu. Skvělé je, že olej s přehledem zvládl i poměrně dlouhé řádění v bazénu. Olejová vrstvička ve vlasech stále zůstala, aniž by bylo nutné aplikaci opakovat.

"Sprej je možné použít do suchých i mokrých vlasů. Výhodou je, že se nevymývá z vlasů i při celodenním pobytu u vody a díky antioxidantům chrání také barvu vlasů," říká Lucie Horká z Nádhernévlasy.cz

Závěr: Sprej mě velmi překvapil, ačkoli na produkty s mokrým efektem nejsem zvyklá. Absolutně mi vyhovovalo, že ve vlasech vydržel opravdu dlouho a to i tehdy, kdy jsme u vody strávili několik hodin. Osvědčil se také u vlásků dcery, která z jeho vůně byla nadšená. Jediné, co hodnotím tak trochu proti, je, že pokud ho dáte víc, vlasy se docela zmastí. Je to ale otázka cviku a také citu během aplikace :-)

Obnovující sprej na vlasy před a po slunění Solarich | MedaVita 150 ml

Po použití spreje se dostavilo velké překvapení. Sprej je na olejové bázi, která ale naštěstí nezatěžuje vlasy. Po aplikaci jsou vlasy hezky jemné, neelektrizují a dá se říci, že uhlazené. Po suchosti konečků ani památky. Sprej jsem vyzkoušela na suché i mokré vlasy. Před i po slunění. V každém případě se skvělým efektem. Vlasy se zdají být vyživené, více prokoukly. Docela mě překvapilo, že i po náročném dni plném koupání a blbnutí vlasy nijak nestrádaly. Vždy jsem druhý den měla vlasy takové nemastné neslané, zkrátka bylo vidět, že jsem jim dala na frak :-D Tady se nic takového nekonalo. Přijde mi, že ochranná vrstva vydrží na vlasech opravdu dlouho a to i přes to, že sprej není přímo voděodolný.

"Sprej je ideální na rychlovku k vodě, stačí nastříkat na vlasy suché či mokré, které díky tomu budou po celý den chráněné před vnějšími vlivy. UV filtr ve složení je samozřejmostí. Během roku je pak možné sprej použít jako výživu/olejíček do suchých konečků," radí Lucka Horká.

Závěr: Protože mám sklony k vysoušení vlasů, ochranný sprej jsem si velmi oblíbila a co vím jistě, léto-neléto, budu ho používat dál. Mým vlasům dělá opravdu dobře a navíc se díky němu skvěle upravují :-) 

Regenerační emulze - fluid anti-age po slunění Solarich | MedaVita 150 ml

Řada Solarich je určená převážně na vlasy, přesto v ní kromě šampónu, který funguje i jako sprchový gel, najdeme regenerační pleťovou emulzi po slunění. Emulze je krémové barvy a obsahuje jemné třpytky, které hezky prozáří opálenou pokožku. Překvapilo mě, že emulze je vhodná jednak na obličej, tak také na tělo. Prostě dva v jednom. Super. Emulze je lehká, nejedná se o žádný hutný krém, a snadno roztíratelná, což mi naprosto vyhovuje. Rychle se vsákne do pokožky, aniž by zanechala mastný film na pokožce. Jako péče po slunění funguje bez připomínek. Pokožku po slunění (samozřejmě po předchozím sprchování) zklidní, mám pocit, že i lehce chladí. To mě potěšilo v okamžiku, kdy jsem bohužel pěkně zrudla :-D Po použití je pokožka jemná, hydratovaná a voní dlouho po namazání.

"Jedná se o tělové mléko, které po opalování navrací pokožce to, co sluncem a působením vody ztrácí. Pokožka je jemná a díky mikročásticím i krásně třpytivá. Navíc obsahuje kolagen, který dodává pružnost pokožce," popisuje vlastnosti emulze Lucka Horká.

Závěr: Emulzí jsem se poctivě mazala po každé slunění. Velmi oceňuji, že se hezky vsaje do pokožky, aniž by po jeho aplikaci zůstala kůže mastná. Kromě toho mě zaujalo, že opálení pěkně projasní. Co si mě ale získalo úplně nejvíc je schopnost rychle zklidnit podráždění i zarudnutí a dokonce mi přijde, že se stará o to, aby se pokožka po slunění neloupala. Za mě bezva produkt, budu s ním počítat i na další léto :-)

Najdete nás také na: 
 
Navštivte profil pinnera MyTummy.cz na Pinterestu.