Hnízdící instinkt: Bláznivé hormony nebo dar přírody?

Miminko je na cestě a vy jste naplno podlehla neodolatelné chuti vymalovat celý byt, znovu (a klidně několikrát) vyprat i přežehlit všechno prádlo, dokonale vysmejčit každý kout a pobíhat s hadrem po bytě? Všechno je najednou vzhůru nohama a okolí vás nechápe. Nebojte, nejste v tom sama.

Když se ozve hnízdící instinkt?

Tomu, co právě nyní prožíváte a nad čím ostatní občas nevěřícně kroutí hlavou, se říká hnízdící instinkt. Přirozený pud, který vychází ze spolupráce hlubokého instinktu, mateřské lásky a těhotenských hormonů. Hnízdící instinkt se v našem životě neobjevuje jen tak pro nic za nic. Právě on vyvolává v každé budoucí mamince potřebu vybudovat pro své miminko zdravé a bezpečné prostředí. Hnízdícímu instinktu však nepodléháme jen my, ale také zvířata. Stačí si vzpomenout na ptáky, kteří budují hnízdo pro svá mláďata nebo třeba na fenky či kočky, které neklidně pobíhají sem a tam, hrabou tlapkami v pelíšku, kam s klidem ulehnou až tehdy, když přijde čas přivést na svět mláďata. Hnízdící instinkt je zcela přirozeným darem od přírody, který, přestože místy působí komicky, je ve své podstatě výjimečný. Není krásné, že už v momentě, kdy čekáte miminko, dokážete pro něj intuitivně nachystat to nejlepší a dopřát mu krásný domov provoněný péčí a upřímnou láskou? Je. Jste skvělou mámou. Proto, když hnízdící instinkt přijde, naslouchejte mu a užívejte si ho takový, jaký je.

Užijte si hnízdění po žensku

Občas je naše hnízdění docela vtipné, ovšem krotit ho rozumem, je opravdu škoda. Výjimkou jsou okamžiky, kdy se chcete pustit do činností, které náležejí chlapské ruce. Malování nebo třeba stěhování opravdu přenechte svému partnerovi, případně je předelegujte na své příbuzné. Určitě vám rádi pomohou i přesto, že už je po několikáté požádáte, aby skříň přemístili jinam, protože tam, kde byla, se vám už prostě nelíbí. Alespoň bude váš hnízdící instinkt nezapomenutelným zážitkem i pro ně :-D. Vy se naopak věnujte těm příjemnějším a lehčím činnostem, které uspokojí váš hnízdící instinkt a zároveň budou pro vás i vaše malé naprosto bezpečné. Takže hnízděte, zdobte svůj domov, upravujte ho podle svých představ a připravujte se na příchod vašeho drobečka. S láskou a úsměvem. 

Najdete nás také na: 
 
Navštivte profil pinnera MyTummy.cz na Pinterestu.