Edit v běhu: První screening druhé dítko

 

Ráno celí natěšení jsme jeli s chlapem na screeningové vyšetření. Sestřička říkala: "přijďte po deváté hodině", tak jsme dorazili něco málo po deváté. Kolem desáté hodiny, kdy šly maminky, co přišly až po nás, jsem se sestřičky ptala, zda na nás nezapomněla, že mám jaksi syna ve školce a potřebovala bych stihnout ho vyzvednout. Po chvilce mě volala na krev. No vzhledem k tomu, že nemám žíly :-D, a moc dobře to vím, už mezi dveřmi jsem říkala, ať to vezme ze zápěstí :-). No sestřička byla moc milá, že to zkusí z vrchu. Říkám, že v pohodě, ať zkusí, ale že není ani problém to vzít z toho zápěstí. No snažila se, ale nakonec jsme to prubli ze zápěstí. Moc se mi omlouvala, že mi nechtěla způsobit nějaké trauma. No byla moc milá, říkala jsem, že se nic neděje, že jsem zvyklá :-). 

No a v ordinaci jsem se dozvěděla, že jsem byla objednaná až na 9:45... Celkem překvapená jsem sestřičce sdělila, že tohle mi ovšem nikdo neřekl. Takže jsem se omluvila, že jsem tak tlačila na čas. Následně jsme šli zaplatit poplatek, který nám zas pojišťovna proplatí (teda zajímavý způsob, ale ok). A už volali moje jméno na ultrazvuk. Po třech a půl letech se to celkem změnilo. Paní doktorka byla příjemná stejně jako střep v noze.  Je opravdu nutné, aby se musely těhotné cítit, jako odpad? Pokud odmítnu nějaké vyšetření, hned jsem za bio-eko lesanskou matku, co hazarduje především se životem mimíska, ale pokud jdu na vyšetření, je opravdu nutné být chladný jako kus ledu na Arktidě?

Opravdu jsme se moc s mužem těšili, až uvidíme našeho druhého potomka, ale paní "jste jen další na řadě" nám to musela znepříjemnit chováním, alá obtěžujete nás a těšíme se, až vypadnete. Kdybych nebyla hned hodnocena za blázna, tak bych raději na žádná vyšetření osobně nelezla. Člověk mávne rukou nad tím, že za fotku plodu chtějí víc, jak fotograf v ateliéru (a to mám na kvalitním fotopapíře), ale tohle chování??  To je fakt na zvážení. Ne nedivím se, že spousta matek odmítá některá vyšetření, případně se je snaží stáhnout jen na nejnutnější. Není to o tom, že by se bály, jak to dopadne a ani o čase, který to vše zabere (sezení v čekárně mnohdy tři hodiny považuji za super zpříjemnění dne :-D).  Jde především jen o ten pošahaný personál. Ano, já chápu, jsem jen každá druhá těhotná a vlastně už čekám druhé, takže co bych jako chtěla. Tady vyšetříme, zda to má co to má mít. Jo vy chcete info, má to 7,5 cm... hmm tak díky. Ani týden zda sedí a ani termín porodu. Šak výsledky se dozvíte u vašeho gynekologa.

Jistě, děkuji moc, tady máte 700 Kč za pěkně odporné dopoledne. Na shledanou respektive na neshledanou. Při slovech, že se o pár týdnů později uvidíme, jsem jí v duchu poslala tam, kam slunce nesvítí. Ne netuším, jaký jsem týden, když mi řekne kolik má centimetrů, nejsem doktor a nestudovala jsem problematiku plodů ani těch lidských. Ale myslím, že troška empatie by se šikla. A není to jen tento případ. Jde celkově o pacienty. Já chápu, že platy nejsou nějak závratné za práci, kterou doktoři a sestry vykonávají, ale já taky dělala za minimální mzdu a na zákazníky jsem šla vždy s úsměvem, ať už to byl sebevětší blb. Vždy se snažím kamkoliv vlezu být usměvavá a slušná, a to samé očekávám od druhé strany. Jen v dnešní uspěchané době je to už jaksi pohádka. Jaká škoda.

 

Vaše Edit

Najdete nás také na: 
 
Navštivte profil pinnera MyTummy.cz na Pinterestu.