Deník potřeštěné matky

Jak jsme oznamovali DVĚ ČÁRKY

Byli jsme připraveni přivést na svět nového člena naší rodinky. Oba jsme se shodli, že už je ten správný čas a tak už jsme jen čekali na den, kdy se na těhotenském testu vyrýsují dvě čárky. Nemohla jsem se dočkat chvíle, kdy to přijde a tak jsem se na ni samozřejmě náležitě připravovala... alespoň v duchu.

 

Jak to asi oznámím manželovi? Co mu povím? Jak se mám chovat?


Scénář 1

Takže, mám jasnou představu o tom, jak to celé proběhne. Možná tedy ne úplně jasnou, ale každopádně to bude romantika největšího kalibru, kdy za svitu měsíce v úplňku předám svému drahému zdobenou krabičku s obří mašlí a v ní pozitivní testík (samozřejmě těhotenský :-)).


Scénář 2

Maminky a babičky a známé a sousedky, vlastně všechny ženy v okolí Vám radí tajit, dokud to není jisté. To v praxi znamená:
- minimálně 3 pozitivní těhotenské testy (co kdyby náhodou výrobce selhal),
- návštěva u gynekologa
- a nejlépe i foto počátku nového života,
které opět s velkou parádou a náležitou atmosférou předám budoucímu tatínkovi.


Scénář 3

Domluvíme si volný víkend, kdy odmítneme řadu pozvání na posezení s přáteli, rodinnou návštěvu nebo nedej bože pokus šéfa zaúkolovat nás na celý víkend a vyrazíme do přírody, na zámek, hrad nebo jiné místo, které je dostatečně důstojné k oznámení informace tohoto kalibru.

 

Třikrát hurá!!!  naplánované jsem to měla do posledního puntíku. V případě, že nevyjde jedna či druhá varianta, zbývá v záloze vždy ještě třetí. Prostě dokonalé, to musí vyjít. A teď už jen čekat na ten okamžik.

 

A bylo to tady "||"! Po třech měsících snažení, kdy jsem prakticky nemyslela na nic jiného, než "jestlipak se to tentokrát povedlo", ale snažila jsem se před okolím tvářit, že je vše v normálu a nic se nechystá. Třech měsících, během kterých jsem svými nákupy těhotenských testů a vitamínů pro budoucí maminky jistě navýšila obrat lékáren v našem okrese minimálně o polovinu, se to podařilo.

 

Den jako každý jiný... Přijela jsem z práce, odhodila kabelku a lodičky, oblékla se do pohodlných tepláčků a vyrazila do lesa s naším 3letým loveckým hafanem. Po hodině běhaní venku jsme dorazili zpět domů a já, jako již mnohokrát předtím, jsem si už snad ze zvyku vzala test a odporoučela se na toaletu. Se psem kňučícím za dveřmi jsem absolvovala krok za krokem postup popsaný výrobcem v příbalovém letáčku, položila test na skříňku a šla uklízet. 3 minuty pryč a tak byl čas se podívat, co nám testík poví dnes. Dříve jsem se k testu hrnula se zaraženým dechem, ale ten den to bylo jiné. Prostě buď a nebo. Proto mě možná ty dvě modré čárky odrovnaly natolik, že jsem zůstala na pár minut stát jak přikovaná a jen nevěřícně zírala na test. Jakmile se mi trošku prokrvil mozek (což trvalo snad celou věčnost), začal se ve mně střídat strach, radost a naopak? zkrátka nepopsatelná změť pocitů a emocí.

Manžel vždy jezdil domů zhruba 2 hodiny po mně  a tak se přesně v okamžiku, kdy jsem vstřebávala novou informaci, rozrazily vchodové dveře a budoucí taťka vešel dovnitř. Místo jakékoliv plánované romantiky se strhl vítací rituál našeho 30 kilového domácího mazlíčka, při kterém většinou nezůstane nikdo stát pevně na zemi, vzduchem létají psí chlupy a bačkory a vše co přijde do cesty.

 

Po 5 minutovém vítání manžel zjistil, že se něco děje. Válejí se na zemi jen oni dva a panička se dneska výjimečně neúčastní? Přišel se tedy podívat za mnou do obývacího pokoje, co se děje.

 

A nastala přesně ta chvíle, kdy bylo důležité se rozhodnout, který ze scénářů oznámení zvolím. Věřte mi, já VÁŽNĚ chtěla, ale moje ochromené mozkové závity mi dovolily jen se hooodně hloupě usmívat a za naprostého ticha natáhnout k manželovi ruku s pozitivním testem. Nastalo chvilkové ticho, kdy jsme se dívali jeden na druhého a na test, a znovu na sebe a zase na test, až to za nás ukončil náš mazlík. V rozverné náladě s šíleným štěkotem přiběhl a v domnění, že se jedná o nějakou novou super hračku, ukořistil můj pozitivní těhutest a dal se s ním na úprk domem.

 

Po chvilkové naháňce psa jsme se už v uvolněnější atmosféře zaradovali a v objetí si užívali nového štěstí, otřeli jsme test od psích slin a vystavili jej na skříňku u televize.

 

Co z toho plyne?

Plánujte si tyto důležité chvilky do detailu, přemýšlejte, jak to bude krásné a úžasné, až to všechno vyjde, protože dost možná tyto představy a plány budou to jediné, co Vám zbyde. Vždy se totiž může objevit nějaký lotr, který Vám ty dokonale promyšlené plány překope na kovbojku :-). A ačkoliv mé plány nevyšly ani trošku, mohu s klidem říci, že tohoto důležitého okamžiku S DVĚMA ||, se účastnila opravdu celá naše bláznivá rodinka :-).

 

A jak se oznamovalo u Vás doma? Vyšly Vám Vaše představy?

Najdete nás také na: 
 
Navštivte profil pinnera MyTummy.cz na Pinterestu.